ŠKOLA ENERGIE MEL

cesta k sobě

Doporučuji

DALŠÍ AKTIVITY, které mám ráda

BUĎ SOB - výměnný regionální obchod

Jsem členem v této aktivitě. Bohužel mám méně času, než bych si přála tomuto projektu věnovat. 

3 minutové video o této aktivitě, které odvisílala televize. Martina Vávrová, která tam mluví je také, kromě jiného i členkou kruhů, které organizuji. 

https://budsob.cz/domains/budsob.cz/index.php/about-group/34-about-group/715-budsob-v-tv-tyden-v-regionech-cechy-24-2-2018

 

NEPOTŘEBKY - charitativní obchod,

je projekt který jsem kdysi založila a po 3 letech jeho existence ukončila, abych uvolnila prostor sobě pro nové aktivity a mým bývalým kolegyním k jejich osobnímu růstu

Já osobně v této činnosti vnímám jako velmi užitečné učit se zbavovat se věcí, které mi neslouží, protože jsem třeba změnila svoje zájmy nebo dostala dárky, které nevyužiji. Nelpět na nich a na jejich přepočtu na peníze. Uvolnit si životní prostor i možnost toho, aby přišly nejen nové hmotné věci, ale i ty nehmotné. A zároveň nemuset věci vyhazovat do popelnice, protože pak se chrání planeta před další zbytečnou výrobou. A navíc se šetří peněženky dalších lidí, pokud si vystačí již s tím, co je k mání. 

Z vlastní zkušenosti vím, že lidé často pletou NEPOTŘEBKY se sběrným místem odpadu. Tak to rozhodně není myšleno. Pokud se chcete do této činnosti zapojit, je dobré uvažovat tako: Je to, co dávám v takové kvalitě, jakou bych si já sám(a) koupil(a), kdybych to potřeboval(a? 

http://www).nepotrebky.cz/

 

Přihlášení